INDUSTRIAL PARK TACHOV DÍKY UNIKÁTNÍMU NÁTĚRU SVĚTLÍKŮ ŠETŘÍ ENERGII A ZLEPŠUJE PRACOVNÍ PROSTŘEDÍ

Budovy v průmyslového parku IP Tachov jsou jedny z prvních v ČR a první v západočeském kraji, jejichž světlíky na celkové ploše přes 2000 mbyly natřeny speciálním ochranným matným bílým nanonátěrem ULTRA STOP. Ten je unikátní v tom, že zvyšuje energetickou efektivitu budov. V létě zabraňuje absorpci sálavého tepla ze slunce i z okolních objektů a snižuje náklady na klimatizaci. V zimě pak brání únikům tepla z interiéru, což znamená menší náklady na vytápění. Zároveň napomáhá k lepšímu pracovnímu prostředí, protože vytváří efekt měkkého rozptýleného světla, kdy zaměstnance neoslňují sluneční paprsky.

Pohled na světlík zezdola z interiéru budov v IP Tachov

„Vstřícnost k životnímu prostředí a nízkoenergetičnost budov hrají podle našich zkušeností stále větší roli při rozhodování nájemců o vstupu do průmyslových areálů. A kvalitní pracovní prostředí je zase důležitým motivačním prvkem při získávání nových zaměstnanců výrobních podniků. To vše bereme při rozvoji našich industriálních parků v potaz. Aplikací tohoto progresivního nátěru se sníží náklady na chlazení podle našeho odhadu řádově o desítky tisíc korun ročně. Životnost nástřiku přitom dosahuje přes deset let,uvedl Martin Malý, Development Director IP Tachov. Další úspory investičních nákladů dosáhne Industrial Park Tachov tím, že v místech aplikace nátěru ULTRA STOP není třeba již pořizovat žádné stínění, které by zamezovalo průniku slunečního tepla (žaluzie, průhledné markýzy, závěsy…).

ULTRA STOP, speciální nátěr na ochranu polykarbonátových střešních prvků před slunečním zářením, byl vyvinut v Německu.  Využívá originální německou technologii na bázi alkydových pryskyřic s využitím nanočástic, díky čemuž dokáže polykarbonátové světlíky velmi účinně chránit před nežádoucími účinky ultrafialového a infračerveného záření. Z odborných měření vyplývá, že matně bílý nástřik, použitý na světlíky v IP Tachov, pohlcuje 94 % UV záření a 81 % infračerveného záření. Naopak viditelné záření stoprocentně propouští, takže zlepšuje světelné podmínky v interiéru– střešní denní světlo neoslňuje a může beze stínů pronikat hlouběji do místností.

Díky vlastnostem nátěru ULTRA STOP mohlo jeho nanášení na světlíky v IP Tachov probíhat při dodržování všech bezpečnostních norem za plného provozu a trvalo velmi krátkou dobu asi 10 dnů. Za jeden den bylo možné aplikovat nástřik na 300-400 m2.

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejbližší akce

INFOTHERMA 2019

21.1.2019 - 24.1.2019

MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2019

7.2.2019 - 10.2.2019

Solar Praha 2019

7.2.2019 - 9.2.2019

AMPER 2019

19.3.2019 - 22.3.2019
Visit Us On FacebookVisit Us On Twitter