VYTÁPĚT DOMÁCNOSTI BEZ UHLÍ? PŮJDE TO. UKÁZALA DOPADOVÁ STUDIE MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE
Státní Uhelná komise rozhodla o definitivním ukončení využívání uhlí v Česku v roce 2038. Moravskoslezský kraj je na uhlí závislejší mnohem více než zbytek republiky, a proto si nechal zpracovat vlastní dopadovou studii, zda je možné zajistit vytápění domácností i bez uhlí. Ta ukázala, že to půjde. U průmyslových podniků to ale bude vzhledem k provázaností technologických procesů…

