Vyhledat:

Bezdrátový systém Synco living

Úspory nákladů jsou a budou stále důležitějším tématem majitelů bytů a domů, a to i v budovách s nízkou energetickou náročností. Ceny energií rostou a domácnosti hledají způsoby, jak své účty zkrotit. Společnost Siemens už několik let dodává na český trh osvědčený systém Synco living, úspornou regulaci jednotlivých místností. Díky inteligentní, velmi přesné regulaci stejně jako automatickým, energeticky úsporným funkcím Vám může Synco living ušetřit až 30 % nákladů za energie.

 

Jedná se o bezdrátový systém automatizace domácnosti, určený především pro rodinné domky a byty, ale i kanceláře, a je vhodný k nezávislému řízení teploty až ve dvanácti místnostech. Synco living řídí kotel tak, aby vyráběl jen tolik tepla, kolik jednotlivé místnosti potřebují. Ponechá příjemné klima v obývacím pokoji a o několik stupňů chladněji v ložnici. Synco living vytápí každou z místností podle denní doby a podle osobních potřeb obyvatel. Aby to tak mohlo být, snímá teplotu v každé místnosti zvlášť. Systém například zabrání zbytečnému vytápění snížením prostorové teploty během noci, nebo když nikdo není doma. Díky extrémně přesné regulaci teploty se požadovaná hodnota, kterou si uživatel sám nastaví, udržuje ve velmi úzkém pásmu. Synco living dokonce používá optimalizaci doby zapnutí a vypnutí pro určení ideálních časů začátku a konce vytápění.

siemens

 

 

Chcete ovládat servopohony na radiátorech nebo jednotlivé smyčky podlahového vytápění? I to Synco living umí.  Výhodou je možnost přímé regulace teploty topné vody rozdílně jak pro větev podlahového vytápění, tak pro větev radiátorů. K těmto účelům slouží regulační modul RRV934, který zajistí správnou teplotu topné vody pro každou větev samostatně. Pokud budete z modulu ještě řídit chod zdroje tepla (ZAP/VYP nebo 0 – 10 V DC), získáte komfortní systém, který vám bude přinášet velké úspory v nákladech na vytápění.

Dalším zajímavým požadavkem, se kterým se v souvislosti se systémem Synco living setkáváme, je řízení elektrického vytápění. Ačkoliv bylo Synco living původně navrženo pro regulaci teplovodního vytápění, úspěšně si poradí i s vytápěním elektrickým. Pro tento typ aplikace se využívá regulátor topných okruhů RRV918 nebo RRV912. Místo termoelektrických pohonů standardně ovládajících jednotlivé topné okruhy se připojí ovládací cívky stykačů nebo relé, jež pak silově spínají topné prvky pro jednotlivé místnosti.

Řada domácností používá k regulaci teploty termostatické ventily, které jsou namontované přímo na radiátoru. Synco living oproti termostatickým ventilům nabízí mnoho výhod, které se promítají v úspoře nákladů na vytápění. Konkrétní příklady jsou následující. Při použití prostorových teplotních čidel udržuje Synco living teplotu téměř konstantní v úzkém pásmu + 0,2 °C. Termostatické ventily oproti tomu připouštějí teplotní odchylku v pásmu + 1 °C. Synco living automaticky snižuje teplotu v noci. S termostatickými ventily musíte změnit nastavení ručně na každém ventilu. Při použití okenních kontaktů detekuje Synco living automaticky otevření okna a po uplynutí předem nastavené doby ventily uzavře, aby se předešlo zbytečnému vytápění. Pokud byste chtěli dosáhnout stejného výsledku s termostatickými ventily, musíte je ručně nastavit a to snadno uživatel opomene nebo provede s časovým odstupem.

 

 

Synco living má i řadu dalších užitečných funkcí, díky nimž se bydlení stává příjemnější. Kromě regulace vytápění, chlazení a přípravy teplé vody, také ovládá centrální ventilační jednotku, do systému je možné připojit čidlo kvality vzduchu i čidlo vlhkosti, ovládá klimatizační tzv. „split“ jednotky, monitoruje okna a dveře, zhasíná a rozsvěcuje osvětlení, ovládá žaluzie apod. Také umí odečítat spotřebu tepla, chladu, vody, plynu a elektrické energie. Pokud je systém připojen na internet, může naměřené údaje automaticky odesílat k rozúčtování a fakturaci.

Nastavení probíhá standardně přes zabudovaný ovládací panel v místnosti nebo na dálku přes počítač či aplikaci v chytrém telefonu. Jednotlivé části systému Synco living komunikují bezdrátově. Díky rádiové komunikaci KNX RF vyniká Synco living jednoduchostí instalace, snadným uvedením do provozu a intuitivní obsluhou. Dalším plusem dálkového připojení je, že včas upozorní na vznik incidentu. Když vytápění přestane pracovat, zatímco jste pryč, Synco living automaticky odešle SMS nebo e-mail a vy můžete okamžitě reagovat a řešit problém.

Přes chytrý telefon, tablet nebo PC s přístupem na internet se během chvíle připojíte přes web server k systému Synco living a snadno zkontrolujte všechna nastavení. Pokud se chystáte mimo domov, Synco living může například po dobu nepřítomnosti simulovat dojem, že se v bytě někdo nachází. Synco living tak představuje vhodnou část mozaiky zabezpečení domácnosti. Nejlepšího výsledku je pak dosaženo kombinací více zabezpečovacích prostředků – od mechanických překážek, přes alarmy a kamerové systémy, až po výše popsané inteligentní řízení domácnosti.

 

Pokud Vás systém Synco living zaujal, podívejte se na zvýhodněné sety, které jsou koncipovány jak pro radiátorové tak podlahové vytápění. Pokud budete chtít sady rozšířit a přizpůsobit skladbu přístrojů Vaší aplikaci, lze sady doplnit o další přístroje za zvýhodněných podmínek.

 

link: https://w5.siemens.com/web/cz/cz/corporate/portal/home/produkty_a_sluzby/IBT/mereni_a_regulace/regulatory/synco_living/Pages/index.aspx
www.siemens.cz/perfectplaces

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *