Investice do domu je zpravidla ta největší ve vašem životě. Nabízíme vám unikátní přípravu, která vám poradí, co si pohlídat a na co si dát při koupi nebo stavbě budoucího bydlení pozor. Zaměřeno na pasivní domy, ale principy využijí všichni nakupující a stavebníci.
Centrum pasivního domu se dlouhodobě zaměřuje na informovanost, osvětu v oblasti stavebnictví a ukázky dobré praxe. Pomáháme zlepšovat úroveň stavebnictví v Česku a upozorňujeme na dlouhodobé nešvary. Využijte našich zkušeností a navštivte naše unikátní kurz, zaměřený speciálně na uživatele – budoucí majitele domu. Zjistěte, jak postavit dobrý dům a co vám v tom může zabránit.
CO SE DOZVÍTE?
1) K ČEMU SE HODÍ PROJEKT A CO BY V NĚM MĚLO BÝT?
Nikdo nechce vyhazovat peníze zbytečně navíc, ale chcete, aby složité návaznosti konstrukcí řešil na místě zedník? Poradíme vám, co by měl správný projekt obsahovat a jak si vybrat vhodného autora.
2) JAK SE NENECHAT OMÁMIT ČÍSLY
Trojskla, 30cm izolace, široké zateplené cihly? To je všechno moc pěkné a často užitečné, ale pokud úsporné materiály nezasadíte do správného kontextu, spláčete nad výdělkem. Nesoutěžíme v rekordech o nejtlustší zdi. Hledáme kvalitní obálku, která nabídne srovnatelnou ochranu po celém obvodu. Takovou, kterou se třeba pyšní pasivní domy.
3) PLÍSNĚ, NETĚSNOSTI A TEPELNÉ MOSTY V DOMĚ NECHCEME
Viděli jsme toho už hodně. Ukážeme vám nejčastější nesmysly a chyby při návrhu či stavbě domu. Na co si dát pozor, jaké omyly se šíří na českých stavbách. A samozřejmě jak jim předcházet, případně kdo vám pomůže je objevit.
4) JAK MÍT DOMA TEPLO A ZÁROVEŇ VYVĚTRÁNO
Doby přetopených místností s “regulací” pomocí děravých oken jsou naštěstí dávno pryč. Okna jsou kvalitnější, zdi i stropy zateplené, co z toho ale vyplývá pro kvalitu vzduchu v domě? Jak mít doma teplo i čerstvý vzduch? Poradíme, jaké máte možnosti.
5) CO SE DÁ ZKONTROLOVAT?
Plán je jedna věc, realizace samozřejmě druhá. Co se dá na domě zkontrolovat a k čemu je dobrý Blower-door test? I o tom bude řeč.
6) A SPOUSTU DALŠÍHO…
Povídat si budeme samozřejmě také o možnostech dotací, o optimalizaci návrhu, o věcech, které byste si měli rozmyslet na začátku. A ukážeme vám spoustu příkladů dobré praxe, abyste se mohli inspirovat.
JAK SE PŘIHLÁSIT?
Akce se koná ve dvou termínech, v Praze a v Brně. Kapacita je omezená, takže si rezervujte své místo co nejdřív. (www.pasivnidomy.cz)
OSNOVA KURZU:
- Seznámení s pojmy energeticky úsporných budov
- Legislativní požadavky
- Základní pravidla a chyby při návrhu energeticky úsporných budov
- Seznámení s technologickým vybavením domu (vytápění, vzduchotechnika)
- Problematická místa při realizaci, příklady dobré praxe
- Příklady dobrých projektů, ukázka vzorových detailů
- Základní ekonomické zhodnocení opatření
- Informace o dotačních programech
- Ukázka možností a potřeby optimalizace v PHPP