Vyhledat:

Větrání rodinného domu a bytu bez obav

U rodinných domů se čím dál tím více stává standardem zajištění účinného větrání domu. Bez dobrého větrání je dům v letních měsících téměř neobyvatelný a také je daleko větší pravděpodobnost vzniku plísní. Proto v současné době zažívají na našem trhu boom společnosti nabízející větrací systémy. Jejich technologie se částečně liší, a proto se podívejme na jednu z nich, společnost inVENTer nabízející větrací jednotky různého druhu.

Proč právě inVENTer?

Společnost A-Invent, s. r. o. je exkluzivním dodavatelem německé technologie inVENTer zajišťující efektivní větrání domů a bytů. Společnost nabízí větrací s jednotky s rekuperací, stejně jako větrací jednotky s regenerací. Jednotky jsou esteticky vkusně řešeny, mají moderní design a jsou skryté uvnitř zdí, tudíž nikterak výrazně nenaruší interiér vašeho obydlí. Větrací jednotky jsou řízeny centrálně pomocí řídící jednotky, kde si můžete jednoduše nastavit průběh větrání dle svého přání. Na trhu jsou nyní dva typy regulátorů pro tyto větrací systémy, MZ-One je multifunkční ovládací digitální prvek s možností zónového větrání, sMove je intuitivně ovladatelný na má moderní designe, na oba regulátory lze napojit různé typy senzorů a čidel nebo je lze integrovat do inteligentního ovládání domu. Na veškeré elektronické součásti větracího systému je poskytována 5 letá záruční doba a na keramické výměníky dokonce 30 letá záruka. Navíc veškeré jednotky byly přezkoušeny nezávislými laboratořemi v Německu a jsou certifikované DiBT.

Jak to funguje?

 

Větrací jednotky nefungují samostatně, nýbrž jako součást komplexnějšího systému. Proto je nutné větrací jednotky správně naplánovat, aby větrání probíhalo správně. Proto je zde možnost na webových stránkách společnosti vyplnit formulář, uvést údaje o svém bydlení a nechat si zdarma vypracovat kalkulaci a návrh na umístění větracích jednotek spolu hotovením výpočetního protokolu o výkonnosti a energetické náročnosti větracího systému. Případně si můžete rovnou zakoupit některý z připravených setů pro určité typy bydlení. Díky vlastnímu vývojovému oddělení, přináší výrobce stále velké množství novinek a zlepší v poslední době je to například nový aktivní uhlíkový filtr, který zabrání pronikání pachu do vnitřních prostor, což lze ocenit hlavně nyní v topné sezóně nebo nový akustický tlumič s opravdu velice efektivními výsledky.

Společnost vám samozřejmě veškeré sety nainstaluje a naučí vás je ovládat.

 

Kromě toho si můžete na webových stránkách společnosti prohlédnout přehlednou animaci znázorňující funkci větrání v rodinném domě. Větrací jednotky jsou vybaveny energetickými štítky, jejich energetická třída je A nebo A+.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *