Vyhledat:

5. ročník e-SALONU bude největší přehlídkou čisté mobility v historii

Historicky nejbohatší účast ekologické mobility, tedy elektromobilů, hybridních a dalších ekologických vozidel i dopravních prostředků, nabídne v pořadí už 5. ročník úspěšného veletrhu e-SALON ve dnech 9. – 12. listopadu 2023 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech.

Nejnovější vozy s alternativními pohony obsadí moderní haly H3, H4 a H2D, přihlášena je více než dvacítka značek a přibývají další. Chybět nebudou ani výrobci elektromotorek, elektrokol a dalších vozítek na alternativní pohon. Prezentovat se budou i exponáty a technologie spojené s elektromobilitou a její infrastrukturou. Hala 1 je rezervována pro testovací jízdy, které neodmyslitelně patří ke konceptu e-SALONU. „Návštěvníci se opět můžou těšit na to nejlepší, co nabízí svět ekologických vozů. Výstavní národní premiéru bude mít opět více značek, některé ale zatím své trumfy tají. Novinky ukáže například automobilka Volkswagen včetně modelu ID.7, Cupra předvede model Tavascan, Hyundai se pochlubí novým Ioniqem 6, KIA zase novinkami EV6 a EV6 GT. Peugeot bude vystavovat model e-2008 a značka DS svůj novinkový model DS4,“ přibližuje některé zajímavé exponáty ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Chybět pochopitelně nebude ani domácí automobilka Škoda. Své elektrifikované vozy české veřejnosti představí také značky Dacia, Opel, Alfa Romeo, Jeep, Fiat, Ford, Renault, MG, Mitsubishi a další.    

„Velmi důležitým prvkem e-SALONu zůstává návštěvnický prožitek. Proto stejně jako v minulých ročnících zajišťujeme vozový park ekologických novinek pro otestování. Tentokrát půjde o opravdu obrovský park asi padesátky vozů napříč značkami. Jde nám o to, aby si je lidé mohli nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet“, doplňuje Jana Nosálová.

Elektrická infrastruktura i doprovodný program

Kromě národních premiér vozů se na veletrhu představí řada výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií, výrobců manipulační a komunální techniky. 5. ročník konference ČISTÁ MOBILITA pro odborníky proběhne první den veletrhu.

„V rámci e-SALONu se letos poprvé pojede i soutěž Phoenix Contact Česká Trophy v EcoRally. Tato soutěž je rallye pravidelnosti vozů s alternativními druhy pohonu, která je zapsána v kalendáři Autoklubu České republiky jako domácí šampionát.  Závod bude mít slavnostní vyhlášení přímo na e-SALON,“ přidává novinku Jana Nosálová.

Výstava, kterou společně pořádají společnost ABF a televize Prima, se bude konat ve dnech 9. – 12. listopadu 2023 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Úvodní den bude tradičně patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost bude akce zpřístupněna 10. listopadu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *