Vyhledat:

innogy láká mladé techniky na stipendium,digitální technologie i benefity

Pod netradičním mottem Nehledáme zaměstnance, hledáme budoucí mistry energetiky, rozběhla společnost innogy v České republice svoji kampaň zacílenou především na žáky odborných učilišť a studenty středních odborných škol.

Distribuční společnosti innogy (GridServices a GasNet)čeká v nejbližších letech generační obměna, kdy budou zkušení plynaři odcházet do důchodu.Proto se společnost innogy rozhodla zaměřit na získávání nových techniků s dostatečným předstihem. Mladým adeptům na technické pozice nabízí štědrý stipendijní program či možnost bezplatného rozšíření kvalifikace v oboru plynárenství. Stranou zájmu nezůstávají ani vyučení odborníci s praxí, kteří mohou vyžít možnost plně hrazené rekvalifikace během výkonu práce v innogy.

Stipendium až 4 500 korun měsíčně

Šikovným žákům plynárenských oborů na středním odborném učilišti plynárenském v Pardubicích a Střední škole stavebních řemesel v Brně Bosonohách nabízí od letošního školního roku innogy štědré stipendium až 4 500 korun měsíčně. Stipendium se vždy váže k vykonávání praxe a následné práce v určitém regionu. Každý rok stipendia pak představuje smluvní závazek roku práce u innogy. Podmínkou přidělení stipendia je slušný prospěch, dobré až vynikající hodnocení praxe a samozřejmě solidní docházka a chování.

Bezplatné rozšíření kvalifikace

Čerstvým absolventům technických ne-plynárenských oborů nabízí innogy možnost bezplatného jednoletého navazujícího studia v oboru Mechanik plynových zařízení (v Brně Bosonohách) nebo dvouletého studia Technik plynových zařízení a tepelných soustav (SOU Pardubice). Ve škole si absolventi doplní pouze teoretické plynařské předměty a praxi jim innogy zařídí na okrsku v místě bydliště.Na konci studia obdrží výuční list a započítává se jim i praxe. Také studenti rozšiřujícího studia mohou získat měsíční stipendium 4 500 korun a jistotu dobré práce v innogy.

Rekvalifikace

Vyučeným odborníkům s praxí (například instalatér, strojař, zámečník, elektro a další technické obory), kteří si chtějí rozšířit odbornost nebo změnit profesi innogy nabízí bezplatnou rekvalifikaci v oboru plynárenství.Při rekvalifikaci se uznávají pouze všeobecné teoretické obory, technické předměty a praxi je nutné absolvovat.

Stínování jako nejlepší praxe

Při zaškolení nováčků využívá innogy metodu tak zvaného stínování, což je získávání praxe pod vedením zkušeného kolegy, od kterého se nový zaměstnanec učí jeho dovednosti, postupy, „zlepšováky“ či zásady dodržování bezpečnosti práce. V okamžiku ukončení praxe je tak nový zaměstnanec schopen na dané pozici v plné míře nahradit odcházejícího kolegu.

Moderní technologie a široká nabídka benefitů

Při oslovování mladých adeptů oboru plynárenství innogy zdůrazňuje také technologické zázemí firmy a pracovní podmínky na špičkové evropské úrovni.Představa plynařiny jako „černého řemesla“ je dnes přežitý mýtus. Fenomén digitalizace se promítá do všech činností a být plynařem v současnosti znamená využívat při práci nejmodernější technologie a on-line komunikační nástroje. Jako bonus navíc pak innogy poskytuje svým lidem bohatou nabídku benefitů, která jim zpříjemní život a umožní rozvíjet jejich osobní zájmy ve volném čase.

 

Kam pro další informace?

Zájemci o podrobnější informace se mohou obracet e-mailem na Alžbětu Hessovou:  alzbeta.hesova@innogy.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *