Vyhledat:

Zeptali jsme se Rainera Bognera, Lead Country Managera firmy

  1. Co dělá americká společnost ExxonMobil?

Společnost ExxonMobil sídlí v Dallasu v Texasu a je největší veřejně obchodovanou mezinárodní ropnou a plynárenskou společností. Využívá technologie a inovace k tomu, aby pomohla uspokojit rostoucí energetické potřeby světa. Máme přední průmyslový souhrn zdrojů a patříme mezi největší světové rafinerie, prodejce ropných produktů a výrobců chemikálií.

 

  1. Jaký je vztah společnosti ExxonMobil s Českou republikou?

Lead Country Manager, Rainer Bogner

ExxonMobil Czechia s.r.o., vzniklo v roce 2004 v Praze s cílem podpořit podnikání společnosti ExxonMobil v Evropě, na Středním východě a v Africe, stejně jako v Americe. Pražská pobočka má oddělení paliv a maziv, chemikálií, obchodní a finanční oddělení,,  podporovaná personálním  a IT. Ve dvou budovách v areálu Flory pracuje celkem 1 200 lidí, více než 70 národností. Poskytují služby do 150 zemí v 27 jazycích. To je opravdu jedinečné.

 

  1. To je opravdu skvělé. Ale proč jste vybrali Prahu?

Poloha centrální Evropy je výhodná, protože nám pomáhá pokrýt většinu časových pásem, odkud pocházejí naši zákazníci. Kolegové v dalších centrech pro podporu podnikání v Asii a Americe nám pomáhají poskytovat pokrytí 24 hodin denně. Prahu jsme si vybrali také díky vynikajícímu lidskému kapitálu a dobré infrastruktuře. Hlavním důvodem byli ovšem lidé, které zde můžeme zaměstnávat. Jak víte, Češi mají vynikající znalosti cizích jazyků, jsou vysoce vzdělaní, mají potřebné technické znalosti a jsou odhodláni tvrdě pracovat. V současné době polovinu našich zaměstnanců tvoří Češi. Jsme jim schopni nabídnout zajímavé kariérní příležitosti, včetně možnosti zahraničních cest a stáží.

 

  1. Jste také jedním z předních výrobců petrochemických výrobků a maziv. Dokonce jste dodávali paliva a maziva do závodů McLaren a RedBull. Je to tak?

Ano.  V době, kdy jsme podporovali McLaren, jsme měli tu čest přivítat hosta Formule 1 Jensona Buttona. Naši zaměstnanci si tak mohli poslechnout jeho osobní a profesní příběhy . Vztahu s McLarenem si vážíme, ale v současné době jsme ve spolupráci s Red Bull.

Partnerství ExxonMobil s těmito závodními týmy nám umožňuje nejen podpořit tým a vyhrát závody, ale také testovat naše maziva v některých nejnáročnějších podmínkách na trati. Znalosti získané na trati pomáhají naší společnosti inovovat technologie maziv, které  posouvají hranice každodenního řízení i mimo trať.

 

  1. Jak důležitý je pro vás výzkum a vývoj?

Věříme, že lidská vynalézavost a inovace jsou rozhodující pro výrobu paliv a výrobků, které spotřebitelé využívají. A to způsobem, který je bezpečný pro naše zaměstnance,  okolí i životní prostředí. ExxonMobil je založen na kultuře vědy a techniky. Zaměstnáváme více než 2.200 vědců a 5.000 zaměstnanců na našich výzkumných a technologických divizích po celém světě. Každý rok investujeme okolo 1 miliardy dolarů do firemního výzkumu a vývoje. Cílem je vyvinout průlomové technologie, které mohou mít prospěch z našeho podnikání a mají pozitivní dopad na společnost a životní prostředí. Společnost ExxonMobil provádí špičkový výzkum a vývoj nejen interně, ale i, prostřednictvím partnerství s dalšími průmyslovými odvětvími a  financováním akademických i jiných nevládních výzkumných projektů. Jsme hrdí na to, že v souvislosti s těmito výzkumnými a vývojovými iniciativami byla společnost ExxonMobil jmenována jedním z prvních 100 globálních inovátorů společnosti Thompson Reuters v roce 2015 a získala také vedoucí postavení v celkovém  počtu patentů a úspěšnosti patentových grantů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *