Vyhledat:

13. ročník veletrhu MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 proběhl souběžně s veletrhem DŘEVOSTAVBY 2018 na Výstavišti Praha – Holešovice ve dnech 1. – 4. 2. 2018.

Oba veletrhy představily řadu novinek a trendů z oblasti vytápění, úspor energie, dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů. Na ploše 12 900 m2 se prezentovalo 344 firem a na veletrh zavítalo 27 300 návštěvníků. Nabídka byla vskutku velmi bohatá, stačilo si jen vybrat.

 

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 – moderně topit, chladit i regulovat

Přehlídka nejnovějších trendů v oblasti klasického, moderního a alternativního vytápění, úspor energií a efektivního využívání obnovitelných zdrojů energie. K vidění byly firmy se zaměřením na podlahové vytápění, solární systémy, rekuperace, kotle na ohřev vody nebo komínové systémy, které jsou určeny pro všechny druhy paliv a splňují přísné normové požadavky na odvod spalin. Veletrh byl určen všem, kteří řeší snižování energetické náročnosti svých domů a mají zájem se dozvědět o novinkách v tomto oboru. Stále více vystavujících firem představuje klasické zdroje v modernizovaném pojetí a alternativní zdroje nahrazující klasiku s možnostmi kombinací.

Zajímavé expozice nabídly firmy zvučných jmen, zastupující široké spektrum technologických směrů: ABX, spol. s r.o.; Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o. /NIBE ENERGY SYSTEMS CZ; HAAS + SOHN Rukov, s.r.o.; ALPHATEC  comfortsystems s.r.o; Jaroslav Cankař a syn ATMOS, KF GROUP, s.r.o.; THORMA Výroba k. s.; NEXWARM.CZ s.r.o.; REHAU s.r.o.; R E G U L U S spol. s r.o.; AC Heating;Viessmann, spol. s r.o.; TOP–EL, spol. s r.o.; TULIKIVI;STIEBEL ELTRON spol. s r.o.; ŠTORC TZB s.r.o.; V-systém elektro s.r.o.;SOLARINVEST-GREEN ENERGY, s.r.o. a mnoho dalších.

Byla představena celá řada novinek, například Vitoligno 100-S – kompaktní zplyňovací kotel na kusové dřevo hodící se jak pro monovalentní, tak bivalentní provoz; AquaMaster 90 Inverter – unikátní tepelné čerpadlo země-voda s EVI kompresorem a s modulací topného výkonu od 7 do 48 kW; tepelné čerpadlo systému vzduch-voda NIBE F2040-6 pro použití v rodinných domech a menších komerčních budovách (s tepelnou ztrátou 2-6 kW); krbová kamna Pinerolo – moderní dvouplášťová konvekční krbová kamna s vysokou účinností
a akumulací do kamene a ovládáním přívodu spalovacího vzduchu systémem Easycontrol
a mnohé další novinky, které byly umístěny v „Požární zóně“.

Žhavá témata a rady zazněly z úst odborníků v rámci doprovodného programu veletrhu. Opět byl velký zájem o aktuální témata Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace. Kromě poradenství a přednášek k těmto tématům (EkoWATT, Státní fond životního prostředí ČR) si návštěvníci mohli vybrat i z celé řady dalších, například: Vytápění a větrání budov s téměř nulovou spotřebou energie (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT), Možnosti využití fotovoltaiky v bytových domech (Česká fotovoltaická asociace, z. s.) či Individuálně stavěná topidla v tradičním i moderním bydlení (Cech kamnářů ČR).

Věříme, že veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ byl jak pro vystavovatele, tak návštěvníky výjimečnou událostí pro osobní setkání, úspěšnou obchodní komunikaci a příjemně strávenými dny plných inspirací a zážitků.

Tímto děkujeme všem vystavovatelům za osobní přístup a rozsáhlou prezentaci na veletrhu
a také návštěvníkům za jejich zájem o tématiku moderního vytápění.

 

Těšíme se na další ročník a setkání s Vámi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *