Vyhledat:

Blíží se již 13. ročník Mezinárodní konference Centra pasivního domu 2018: INOVACE PRO NULOVÉ BUDOVY

Centrum pasivního domu ve spolupráci s ABF pořádá 13. Mezinárodní konferenci Centra pasivního domu 2018 s podtitulem INOVACE PRO NULOVÉ BUDOVY. Konference se uskuteční v rámci veletrhu FORPASIV 2018 ve čtvrtek 8. února 2018 v kongresovém sálu areálu PVA EXPO Praha v Letňanech. Cílem konference je přinést informace o nových a připravovaných inovativních postupech, řešeních, výrobcích a materiálech a jejich použití v budovách s téměř nulovou spotřebou energie a energeticky soběstačné zástavbě.

 

Mezinárodní konferenci 2018 pořádá nezisková organizace Centrum pasivního domu, která představuje nejrozsáhlejší a nejvlivnější platformu v oblasti pasivních domů v České republice. Jednodenní konference se prvně koná v Praze, a to v rámci veletrhu FOR PASIV 2018, na kterém se budou prezentovat desítky firem z oblasti architektury, stavebnictví nebo úspory energií. Cílem konference je přinést informace o nových a připravovaných inovativních postupech, řešeních, výrobcích a materiálech a jejich použití v budovách s téměř nulovou spotřebou energie. Konference je určena pro odbornou veřejnost, zejména pro projektanty, zástupce firem nebo pro studenty.„Program konference je rozdělen do třech samostatných přednáškových okruhů, první bude zaměřen na inovace ideové, v druhém řečníci představí inovativní materiály a prvky a třetí okruh je věnován inovacím v technologiích. Budeme mluvit také o praktických příkladech řešení a zkušenostech z praxe, například jak se staví pasivní domy v době klimatických změn, o vývoji střešních oken nebo o zpětném získávání tepla z odpadních vod,“ přibližuje průběh konference Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, a dodává: „Velký prostor věnujeme také diskusi, která bude součástí každého okruhu přednášek a produktovým prezentacím.“

 

Ukázka programu:

Chytré komunitní lokální sdílení energie (přednáší keynote speaker Dieter Herz)

Nové možnosti ve stavebnictví díky nanomateriálům (přednášející Jiří Kůs)

Různé přístupy řešení soběstačného ostrovního domu(přednášející: Jana Hořická)

Jak ovlivní klimatické změny návrh budov (přednášející: Pavel Kopecký)

Inovativní rekonstrukce školy v nulovém energetickém standardu(přednášející: Jiří Tencar)

Varianty řešení řízeného větrání pro stávající budovy(přednášející: Rainer Pfluger)

Systém prefabrikovaných dílců pro rekonstrukce poválečných bytových domů na nulové budovy(přednášející: Antonín Lupíšek)

Zkušenosti z návrhu a provozu kombinace tepelného čerpadla s fotovoltaikou(přednášející: Petr Filip)

a řada dalších

 

O tom, že má Mezinárodní konference mezi odborníky skutečnou prioritu,svědčí také záštita, kterou akci udělil mj. místopředseda vlády České republiky Pavel Bělobrádek, ČKA, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Technologická agentura ČR nebo ČKAIT. Na Mezinárodní konferenci Centra pasivního domu 2018 proběhne také vyhlášení výsledků soutěže Pasivní dům 2017. Více informací o Mezinárodní konferenci Centra pasivního domu 2018 naleznete na stránkách www.konference.pasivnidomy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *