Vyhledat:

Dimplex Tepelná čerpadla pro ohřev teplé vody

Tepelná čerpadla Diplex nabízejí nejlevnější ohřev teplé vody nezávislý na topení, a proto jsou nejlepším řešením pro pasívní, nízkoenergetické i stávající domy. Zajišťují celoroční úspory při ohřevu teplé vody tepelným čerpadlem. Varianty provedení jsou přizpůsobeny potřebám včetně využití vlastní přebytečné elektřiny.

Více teplé vody a méně spotřebované energie.

Zásobníkové ohřívače vody Dimplex s integrovaným tepelným čerpadlem jsou ideálním řešením bez ohledu na vytápění domu. Sníží spotřebu energie na ohřev teplé vody až o 75% a spotřeba na ohřev teplé vody se stává v automaticky dobře izolovaných novostavbách vyšší než spotřeba na vytápění. Široká nabídka ohřívačů umožňuje výběr nejlepšího zařízení podle podmínek i ostatních technologií v domě.

Možnosti ohřívačů vody Dimplex:

Využití zbytečného tepla v domě (prádelny, sušárny, kotelny, sklepy) Podtlakové větrání domu pomocí vzduchového potrubí (především z koupelen a toalet) Provoz na venkovní vzduch do -7°C (hlavně u malých a  izolovaných domů) velmi dobře. S výměníkem pro ohřev topnou vodou z kotle nebo solárních panelů Regulace pro využití přebytečné elektřiny z fotovoltaické elektrárny. Ohřívače teplé vody Dimplex s integrovaným tepelným čerpadlem získávají asi tři čtvrtiny potřebného tepla z vnitřního nebo venkovního vzduchu. Objem zásobníku vody je ohříván až na 60°C teplem ze vzduchu, který zařízením prochází pomocí ventilátoru a je ochlazován chladícím okruhem na principu tepelného čerpadla, které předává odebrané teplo do teplé vody. Pro instalaci jsou nejvhodnější místnosti, ve kterých často vzniká zbytečně vysoká teplota
například od pračky, sušičky nebo ve skladu potravin. Tyto místnosti jsou pak příjemně ochlazovány a současně odvlhčovány. Také lze zařízením odvětrávat místnosti v domě pomocí vzduchového potrubí a využít teplo z tohoto odpadního vzduchu. Bez vlivu na vnitřní klima je možné odebírat teplo z venkovního vzduchu i v mrazu do -7°C a při nižších teplotách se voda ohřívá záložním topným tělesem.

Pro maximální využití solární energie.

Takto výhodný provoz může být ještě výhodnější v kombinaci s vlastní fotovoltaickou elektrárnou, protože zařízení je přizpůsobené na využití přebytečného výkonu panelů, který je zpravidla výhodnější v domě využít. Pro inteligentní regulaci ohřevu vody podle přebytků vlastní elektrárny je k dispozici FV Optimizer. Ten lze snadno instalovat, protože sleduje přebytečnou energii bezkontaktně na elektrickém přívodu do domu a dává ohřívači signál pro ohřev na vyšší teplotu podle nastavení regulace ohřívače.
Přebytečnou energii tedy akumuluje v teplé vodě, ze které se jistě využije. Proto jsou ohřívače teplé vody Dimplex s integrovaným tepelným čerpadlem ideální pro stávající domy i novostavby a s vlastní fotovoltaickou elektrárnou v letních měsících za slunečních dnů je jejich provoz prakticky bez nákladů.

www.termokomfort.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *