Vyhledat:

K podání žádosti o dotaci z Nové zelené úsporám nově postačí bankovní identita

Administrace žádostí v Nové zelené úsporám je jednodušší. K přihlášení do Agendového informačního systému Státního fondu životního prostředí ČR je možné využít bankovní identitu.

Žádosti o dotace v programech Nová zelená úsporám a Nová zelená úsporám Light se podávají přes systém AIS SFŽP ČR. Donedávna bylo možné k přihlášení použít pouze Identitu občana, kterou bylo přes portál občana nutné nejprve zřídit a poté ověřit – prostřednictvím bankovní identity nebo na pobočkách Czech POINT. Nyní si každý žadatel, který využívá internetové bankovnictví, může tento postup výrazně zjednodušit a ověření své totožnosti pro podání žádosti provést pomocí bankovního ověřovacího nástroje za použití osobního PIN kódu nebo biometrického údaje jako je otisk prstu. Tento způsob přihlášení je zcela bezpečný, přihlašovací údaje vidí jen banka a žadatel.

„Naším cílem je přístup k dotacím domácnostem co nejvíce zjednodušit a toto je další krok, jak k tomu chceme pomoci. Ověření své totožnosti každý žadatel provede jednoduše z domova a na pár kliků. Jde o bezpečnou a nejjednodušší metodu ověření, kterou má k dispozici každý vlastník bankovního účtu využívající internetové bankovnictví,“ říká ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman.

Přihlášení pomocí bankovní identity mohou bez obav nově využívat i žadatelé, kteří se doposud přihlašovali Identitou občana, aniž by ve své původní registraci museli cokoli měnit.

Příjem žádostí ve stávající Nové zelené úsporám bude ukončen 30. června 2023. Příjem žádostí v nové etapě programu začne v září 2023. Dotační „prázdniny“ se budou týkat pouze příjmu žádostí. Administrace již přijatých žádostí, dokládání realizace úsporných opatření i vyplácení finančních prostředků, stejně jako příjem žádostí v NZÚ Light, budou pokračovat i v letních měsících bez přerušení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *