Vyhledat:

KOTLE VIADRUS ZÍSKALY OCENĚNÍ ODBORNÉ I LAICKÉ VEŘEJNOSTI

Začátek roku 2017 přinesl bohumínskému výrobci kotlů hned dvě ocenění. Na největší tuzemské výstavě věnované vytápění a úsporám energií Infotherma získala společnost VIADRUS a její automatický kotel A3C ocenění za nejzajímavější exponát. Druhým úspěšným výrobkem je kotel Hercules U32, který byl vyhlášen nejpoptávanějším produktem roku 2016 v internetových obchodech.

Na výstavě Infotherma v Ostravě se koncem ledna představilo 366 domácích a zahraničních firem a organizací. K vidění byly i novinky z oblastí otopných systémů či ekologických kotlů. Při zahájení se vyhlašovaly výsledky ankety “Novinky Infothermy 2017”. Jedno ze tří ocenění za nejzajímavější exponát získala společnost VIADRUS a její kotel A3C, který je jediným českým litinovým automatickým kotlem splňujícím tzv. Ekodesign.

“Naši pracovníci vývojového centra pracovali na zdokonalení emisních parametrů zhruba rok a půl. Dokázali jsme, že i klasické litinové kotle mohou dosáhnout vysoké kvality a přísných ekologických limitů. Od oceněného kotle si slibujeme velký zájem v další vlně kotlíkových dotací,” uvedl generální ředitel společnosti VIADRUS Roman Halaška.

Vítězný automatický litinový kotel na tuhá paliva VIADRUS A3C používá litinový výměník konstrukčně vycházející z osvědčeného kotle Hercules U26. Podle provedení je v kotli možno spalovat hnědé uhlí nebo dřevní pelety či tato paliva střídat. Kotel je vybaven řídící jednotkou Siemens Climatix, která umožňuje dálkově ovládat kotel přes internet. Díky vysoké účinnosti kotel splňuje parametry emisní třídy 5 a tzv. “Ekodesign” a zájemci na něj mohou získat kotlíkové dotace, které budou vyhlášeny i letos ve všech krajích ČR.

Společnost VIADRUS letos vystavovala v Ostravě celý sortiment, především automatické kotle na spalování biomasy a uhlí, které splňují tzv. Ekodesign a je v poslední době o ně velký zájem. Kromě klasických kotlů na tuhá paliva nabízí VIADRUS plynové kondenzační kotle, na které mohou žadatelé také získat dotace, například novinku – nástěnný kondenzační kotel s vestavěným zásobníkem na teplou vodu VIADRUS K5 s účinností až 108% a automatikou umožňující zapojení do systému inteligentních domů. Bohumínský výrobce prezentoval i litinové radiátory s klasickým a retro designem a svůj nový sortiment – krbová kamna.

Litina je zárukou kvality

Oblíbeným výrobkem společnosti VIADRUS je také litinový kotel Hercules U32. Nezávislým nákupním portálem Heureka.cz byl vyhlášen Top Produktem roku 2016 v kategorii Dům a zahrada. Cílem soutěže Produkt Roku je každoročně vybírat nejoblíbenější produkty dle preferencí spotřebitelů v České republice. Hodnocení za rok 2016 bylo sestaveno podle počtu uživatelů, kteří o produkt projevili zájem v internetových obchodech, podle počtu nákupů v internetových obchodech a celkového hodnocení uživatelů. Nákupní portál Heureka.cz nabízí miliony produktů, nejlepší ceny, garance nákupu a uživatelské recenze.

Hercules U32 je zplyňovací kotel z kvalitní litiny, který umí ekologicky spalovat dřevo i uhlí. Je zřejmě jediný na světě svého druhu, splňuje totiž přísné limity emisních tříd bez řídící jednotky a spalinového ventilátoru. Přestože splňuje ekologické parametry, kvůli letošnímu omezení podmínek kotlíkových dotací ze strany státních orgánů už nebude dotován. Nespornou výhodou kotle U32 však zůstává jeho nezávislost na elektrické energii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *