Vyhledat:

Lenka Kovačovská bude výkonnou ředitelkou Českého plynárenského svazu

Novou výkonnou ředitelkou Českého plynárenského svazu (ČPS) se od 1. října 2018 stane Lenka Kovačovská. Bývalá náměstkyně ministra průmyslu a obchodu pro energetiku nahradí ve funkci Jana Rumla. V příštích letech se tak bude podílet na projednávání klíčových dokumentů pro budoucnost českého i evropského plynárenství. Mezi ty patří tzv. evropský plynárenský balíček, národní integrovaný klimaticko-energetický balíček nebo nový energetický zákon.

Lenka Kovačovská

„Zemní plyn je významná ekologická energetická komodita a mým cílem je toto vnímání podporovat. V souladu se strategií svazu chci účelně reprezentovat zájmy české energetiky před orgány veřejné správy, a to nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí,“ uvedla Lenka Kovačovská a dodala: „Plynárenský sektor stojí před mnoha výzvami, které jsou spojeny s transformací celé energetiky. V této souvislosti je potřebné zintenzivnit podporu všech členů, a to jak vydáváním odborných stanovisek, aktivní přípravou technických předpisů či širšími vzdělávacími aktivitami.“

Jan Ruml končí v pozici výkonného ředitele po šesti letech. Ve svých 68 letech se rozhodl už o nový mandát na období let 2018-2021 neusilovat. „Chtěl bych poděkovat Janu Rumlovi za práci, kterou pro Český plynárenský svaz odvedl. Podařilo se mu posílit viditelnost celé organizace jako důvěryhodného partnera státní správy i firem při obhajobě role zemního plynu v energetice a v dopravě. Přeji mu mnoho dalších úspěchů a těším se na spolupráci s Janem Rumlem v pozici poradce ČPS,” řekl Jan Valenta, předseda Rady Českého plynárenského svazu.

Lenka Kovačovská je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. V letech 2007 až 2013 působila ve společnosti ČEPS v útvaru, který se zabýval strategií. Od roku 2013 pracovala na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO), kde se starala především o přípravu Státní energetické koncepce. Od roku 2014 pak koordinovala za MPO mezinárodní spolupráci v oblasti energetiky. V letech 2015 až 2017 byla náměstkyní pro energetiku. Na VŠE v Praze vedla Institut energetické ekonomie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *