Vyhledat:

Návrat elektro-akumulačního vytápění D I M P L E X

O výhodách elektrického vytápění, jako je bezobslužnost, automatický provoz a spolehlivost snad nikdo nepochybuje. Nastává jeho renesance, které nespočívá ve využívání přímotopů, ale s ohledem na potřebu regulace energetické soustavy jsou to moderní akumulační kamna.

Proti těm, která známe z minulosti a připomínala svými rozměry a tvarem “truhlu po babičce”, doznala významných změn a to po technické i estetické stránce.

Pokud bychom měli srovnat základní vlastnosti, pak ty dřívější typy byly zpravidla po “nabití” tak horké, že přetápěly vytápěný prostor, ale pak postupně chladly, že před opětovným nabíjením už často prostor nebyly schopny uspokojivě vytopit.


Moderní nové provedení, díky vývoji a použití zcela nových termoizolačních a akumulačních materiálů, je schopno do mnohem menších rozměrů uložit – akumulovat větší množství tepla a to pak ve výborně izolovaném plášti uchovat na dobu, kdy je bude potřeba k řízenému vytápění. Právě výhoda možnosti uvolňování naakumulovaného tepla, v době kdy je potřeba, se dá elegantně a jednoduše řídit.


Při dnešní nové výstavbě, kdy se minimalizují s ohledem na energetickou náročnost tepelné ztráty domů, je tento způsob vytápění vysoce komfortní a z provozního hlediska výhodný.

Důvodem, proč je žádoucí využití akumulace tepla do moderních kamen je skutečnost, že s rozvojem získávání obnovitelných energií, které ovlivňují i chod elektroenergetické soustavy, jsou připravovány tzv. “chytré sítě”, které zajistí podle okamžité potřeby dodávky elektrické za nejvýhodnějších podmínek právě pro využití v akumulačních kamnech “nové generace”.


Dnes jsou již v prodeji i inteligentní kamna pro využití elektrické energie z vlastní fotovoltaické domácí elektrárny, což znamená topit zcela zadarmo. To jsou ty nejnovější trendy, které během krátké doby se stanou zcela běžnými, a proto při úvahách jakým způsobem vytápět je dobré vědět kam směřuje vývoj.
Přední světový výrobce tepelné techniky Glen Dimplex Deutschland GmbH je opět “o krok napřed” a přichází s nabídkou výrobků vysoké kvality a užitné hodnoty, které jsou dostupné i na našem trhu.

Tyto výrobky na našem trhu dodává společnost:

TERMO KOMFORT s.r.o
Bauerova 10
603 00 Brno

www.dimplex.cz
www:termokomfort.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *