Vyhledat:

NOVÁ AKUMULAČNÍ NÁDRŽ Z DZ DRAŽICE PRO ENERGETICKY ÚSPORNÉ DOMY

Energeticky úsporná výstavba již není jen oblíbeným tématem odborníků v oboru ekologie, stavebnictví nebo architektury, ale blíže se s ní seznamuje i širší veřejnost. Při realizaci environmentálně šetrných staveb se využívá řada udržitelných materiálů a technologií, které snižují nároky na energie a minimalizují emise škodlivých látek zhoršujících kvalitu životního prostředí. Společnost DZ Dražice nyní představuje další novinku, která je určená k instalaci do topného systému energeticky úsporných domů: akumulační nádrž NAD 50 v1 s kvalitní polyuretanovou izolací zajišťující nízké tepelné ztráty.

 

Akumulační nádrž – zásobník topné vody – je přídavné zařízení umístěné v topném systému, které slouží k shromažďování a uchovávání přebytečného tepla dodaného různými zdroji vytápění (např. kotlem na pevná paliva, tepelným čerpadlem, nebo solárními kolektory) a jeho následnému využití. Některé zásobníky dovolují kombinovat i zapojení více zdrojů, případně souběžný ohřev teplé vody. Nová akumulační nádrž NAD 50 v1 je vhodná jako vyrovnávací zásobník především k topným systémům s tepelnými čerpadly. „Tím, že zajišťuje nepřerušovaný odběr a ukládání přebytečného tepla ze zdroje, vyrovnává možnou výkonovou nerovnoměrnost odběru otopnou soustavou a optimalizuje tak činnost systému. Akumulované teplo je poté možné využít dle potřeby, např. na přitápění, aniž by musel být v provozu hlavní zdroj,“ popisuje Lukáš Formánek, technický ředitel společnosti DZ Dražice, největšího českého výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží.

 

Akumulační nádrž NAD 50v1 disponuje kvalitní polyuretanovou izolací o tloušťce 42 mm, která minimalizuje tepelné ztráty, a vzhledem k jejím rozměrům ji lze umístit i do menších prostor. Návratnost investice do tohoto typu zásobníku v kombinaci s hlavním environmentálně šetrným zdrojem energie významně urychlí státní podpora formou blížící se 3. výzvy tzv. kotlíkových dotací. Díky ní je totiž možné získat při výměně starého kotle na pevná paliva za ekologičtější zdroj vytápění příspěvek ve výši až 80 % investice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *