Vyhledat:

Oboustrannost solárních článků PERC

Oboustrannost solárních článků PERC společnosti LONGi Solar láme světové rekordy

Národní centrum pro dohled a inspekci nad kvalitou solárních fotovoltaických produktů (CPVT) vydalo nezávislou testovací zprávu, která ukazuje, že bifaciální monokrystalické PERC články společnosti LONGi Solar překonaly světový rekord oboustrannosti dosahující 82,15 %.

Společnost LONGi Solar zveřejnila svůj bifaciální monokrystalický modul PERC (Hi-MO2) v Šanghaji během akce SNEC 2017. Cílem je dodávat moduly pro uspokojení rostoucí poptávky po výrobcích s vyšší účinností a plnit záměry čínského programu Top-Runner.

Model Hi-MO2 společnosti LONGi je vybavený vysoce výkonnými technologiemi, vysokou energetickou výkonností a nízkou úrovní průměrných nákladů na výrobu elektřiny. V případě LONGi Solar je Hi-MO2 synonymem vysoké účinnosti, bifaciální výroby elektrické energie představující východisko pro novou éru vysoce efektivní bifaciální monokrystalické PERC technologie výroby energie.

Hi-MO2 představuje nejlepší vlastnosti technologické platformy Hi-MO1 společnosti LONGi – technologie PERC s nízkou degradací a vysokým výkonem – a kombinuje ji s bifaciální technologií. Při sériové výrobě představuje výkonnost přední strany 21,2 %. Odražené záření na zadní straně modulu může přinést výrazně vyšší energetický výnos. Pokud výkon na zadní straně zvýší celkovou účinnost modulu o 10 %, výkon bifaciálního modulu PERC může dosáhnout výkonu 330 wattů pro 60 článkový modul (300 wattů z přední strany) a 396 wattů pro 72 článkový modul (360 wattů z přední strany).

Bifaciální moduly PERC jsou dodávány s dvojitým laminovaným sklem. V kombinaci s nízkou degradační technologií mono PERC nabízí Hi-MO2 prvotřídní degradaci nižší než 2 % a průměrnou roční degradaci pod 0,45 % po dobu 30 let, a to znamená výrazné zlepšení oproti konvenčním modulům. Dvojité sklo mimo jiné zlepšuje odolnost vůči potencionální indukované degradaci a může prodloužit životnost modulu o více než 30 let.

„Hi-MO2 rozšiřuje výhody monokrystalického PERC článku o zadní stranu modulu bez zvýšení nákladů. V kombinaci s vyšším výkonem a energetickým výnosem Hi-MO2 snižuje průměrné náklady na výrobu energie a přináší více výhod investorům do fotovoltaické elektrárny,” uvedl Li Wenxue, prezident společnosti LONGi Solar.

Úspěšné uvedení bifaciálních monokrystalických modulů na trh je důkazem poptávky po vysoce účinných, spolehlivých a výnosných produktech a oceněním neustálé inovace, kterou společnost LONGi Solar přináší v oblasti monokrystalické technologie PERC.

Oboustrannost bifaciálních PERC článků na trhu dosahuje asi 75 % a monokrystalický bifaciální PERC článek společnosti LONGi Solar zvýšil oboustrannost na 82,15 %, což znamená vedoucí postavení v tomto odvětví a rozšíření možností aplikace bifaciálních PERC článků, ale také výhodnější poměr nákladů a výnosů kromě zvýšeného energetického výnosu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *