Vyhledat:

Prozkoumejte o víkendu 7. – 9. června život v pasivním domě! Zdarma je otevřeno více než 50 pasivních domů po celé ČR

Od pátku do neděle 7. – 9. června otevírá zdarma více než 50 pasivních domů své dveře pro zájemce o bydlení ve vysoce úsporných domech. Centrum pasivního domu (CPD) zorganizovalo akci Dny pasivních domů, na které návštěvníci zažijí, jak se v pasivních domech v horkých letních dnech bydlí.  A jaký tepelný komfort máte v létě doma vy? Můžete obyvatelům domů položit jakoukoliv otázku, a navíc se zúčastnit fotosoutěže o chytré hodinky nebo dron.

Otevřené jsou domy dokončené, obývané a také domy rozestavěné. Získáte tedy nejen informace od obyvatel, kteří prožívají svůj každodenní život v pasivním domě, ale také od stavitelů a projektantů, kteří domy budují.

Můžete se jich zeptat například na to, zda je pasivní dům dražší než běžný? Zda mohou otevírat okna? Zda používají chlazení, klimatizaci nebo jiný způsob ochlazování domu v horkých letních dnech? Na co je třeba dát si pozor při návrhu a výstavbě domu?

Tomáš Vanický, ředitel Centra pasivního domu, který si s rodinou na víkend vyzkoušel život v pasivním domě po 12 letech jeho provozu v obci Koberovy, komentuje: „Naše děti na začátku i na konci víkendu opakovaly, že v domě chtějí zůstat bydlet. Nejen to svědčí o kvalitě domu, který i po 12 letech přináší příjemné vnitřní teploty a čerstvý vzduch v horkých dnech.“

A dodává: „V Centru pasivního domu přenášíme dál nejen naše znalosti, ale i praktické a osobně zažité zkušenosti.“

 Sobotní doprovodný program akce se věnuje například přednáškám na téma kvality budov v širších souvislostech (Vzdělávací středisko Atrea, Liberec) a představení pasivního domu s praktickými informacemi o výstavbě, včetně možností konzultací (Projekty domů s.r.o., Dolní Počernice).

Mapa otevřených domů a další informace na www.pasivnidomy.cz.

Přihlášení domů do akce na https://www.pasivnidomy.cz/prihlaseni-domu-dny-pasivnich-domu-2019/t4540.

Tato akce je spolufinancována Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *