Vyhledat:

První vlna dotazníkového šetření byla spuštěna

Ve středu, 24. ledna 2018, MPO spustilo první vlnu dotazníkového šetření v rámci kontrol překompenzace. Dotazníky ve formě excelové tabulky byly zatím doručeny pouze provozovatelům elektráren uvedených do provozu v letech 2006 až 2008. Lhůta pro vyplnění formuláře skončí 14. února 2018.

 

Přesnou metodiku ohledně výpočtu výnosového procenta MPO zatím nevydalo, počítá se s ní spíše do druhé poloviny tohoto roku. Pro výsledky dotazníkového šetření to však znamená, že budou mít jen indikativní charakter a nebudou vzájemně porovnatelné. To odpovídá i jejich dobrovolnému charakteru (zatím neexistuje zákonná povinnost požadované informace ministerstvu poskytnout), je však otázkou, jaký význam budou pro ministerstvo mít a jak přesnou představu o výnosech výrobců energie z něj získá.

V případě, že vám byl dotazník doručen a máte k němu otázky, pošlete nám je, zeptáme se ministerstva za vás – filip.necas (a) fbadvokati.cz

Autor: Filip Nečas

Zdroj: www.prekompenzace.eu

 

Byl spuštěn web o kontrolách překompenzace podpory OZE​

 

Výrobce energie z obnovitelných zdrojů čekají od roku 2018 kontroly překompenzace vyplácené podpory a její případné krácení. K tomuto tématu nedávno vznikl nový web WWW.PREKOMPENZACE.EU. Jde o projekt advokátní kancelář Frank Bold Advokáti, která na web umisťuje veškeré aktuality k tématu kontrol překompenzace a odpovědi na otázky. První vlna kontrol, která však spočívá pouze v dobrovolném dotazníkovém šetření, byla zahájena tento týden. Individuální kontroly, jejichž důsledkem by mohlo být krácení vyplácené podpory, začnou ​přibližně za rok. Na Twitteru najdete novinky ​k tématu ​pod hashtagem#prekompenzace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *