Vyhledat:

Soutěž škol o nejlepší elektrotechnický projekt ovládli studenti z Uherského Hradiště


Warning: Undefined array key "file" in /data/web/virtuals/342055/virtual/www/domains/ekn.cz/wp-includes/media.php on line 1734

Společnost NOARK Electric vyhlásila vítěze v pořadí již třetího ročníku soutěže NOARK PLNÍ SNY ŠKOLÁM. Ten se pořádal v celkem sedmi evropských zemích a účastnilo se jej bezmála sto elektrotechnických škol. Hlavním cílem soutěže bylo umožnit studentům oboru elektrotechniky rozvíjet kreativitu při plánování a realizaci vlastních projektů. VČR zvítězili studenti SŠ PHZ a VOŠ Uherské Hradiště s projektem automatizovaného skleníku. Další medailové pozice obsadili žáci elektrotechnických škol ze Znojma a Jihlavy.

Ve třetím ročníku NOARK PLNÍ SNY ŠKOLÁM měli členové soutěžních týmů za úkol navrhnout, postavit a prezentovat projekt, ve kterém byly využity produkty společnosti NOARK dodané v soutěžním balíčku.Členové týmů a jejich mentoři z řad pedagogů pak měli sestavit libovolnou funkční aplikaci, v nížbyla využita minimálně polovina zaslaných produktů. Prezentaci řešení následně natočili a poslali společnosti NOARK Electric, která je umístila na web : www.noark-schools.com

Kromě ČR a Slovenska se soutěž pořádala v dalších pěti státech Evropy – Estonsku, Lotyšsku, Polsku, Rumunsku a Srbsku. V těchto sedmi zemích se projektu zúčastnilo celkem 97 týmů.

„Potěšila nás nejen hojná účast bezmála stovky škol, ale i kvalita projektů. O vítězích rozhodovala kreativita, funkčnost, praktičnost projektů i kvalita video prezentací. V řadě zemí bylo rozhodování o vítězích velmi těsné, například v ČR se jimi stali žáci z Uherského Hradiště s náskokem pouhých čtyř bodů,“ řekl Karel Havlíček ze společnosti NOARK Electric a pokračoval:„ Vysoký zájem škol nejen v ČR, ale i v dalších šesti zemích nás jen utvrdil v tom, že soutěž má smysl, a začínáme proto pomalu chystat další ročník.“

Vítězové z Uherského Hradiště

Vítězný projekt – automatizovaný skleník

Zmíněný vítězný tým nominovaný SŠPHZ a VOŠ Uherské Hradiště obsadil první místo díky projektu automatizovaného skleníku (link na video prezentaci – https://bit.ly/3V43Gnp). Druhé místo vybojovala Střední škola technická Znojmo s modelem křižovatky řízené semafory (https://bit.ly/4bYGQUv) a bronzovou příčku obsadil tým SŠPTA Jihlava, který se prezentoval modelem malé garáže (https://bit.ly/4384pGf).

Uherskohradišťskému týmu ve složení David Rolenc, Lukáš Otrusiník, Rostislav Stodůlka, Vít Kazík, Martin Kodrla a Štěpán Kozlíček poskytovali odborné rady pedagogové Ing. Petr Hanáček, PhD., a Jiří Falešník.„Rád bych vyjádřil podporu svým vrstevníkům a jejich účasti na podobných soutěžích, protože nejde o výhru, ale o nasbírané zkušenosti, které jsou v dnešní době k nezaplacení,“ prohlásil David Rolenc, vedoucí vítězného projektu pro web SŠ PHZ a VOŠ Uherské Hradiště.

Každý z prvních tří týmů získal od společnosti NOARK Electric peněžitou prémii 50 000 Kč pro svou školu, a navíc voucher v hodnotě 15 000 Kč na nákup v internetovém obchodě Alza.cz. Ceny v podobné výši čekaly i na vítěze projektu v šesti dalších evropských zemích.

Úvodní foto : 1.místo SŠPHZ a VOŠ Uherské Hradiště

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *