Vyhledat:

Společnost Kamstrup představuje nový kalorimetr MULTICAL 603, vhodný pro širou škálu aplikací

Dánská společnost Kamstrup A/S uvádí na trh zcela nový, unikátní a výkonný měřič tepla a chladu MULTICAL® 603. Jak je u tohoto výrobce již tradicí, měřič vyniká nejen svými špičkovými parametry, ale i moderním designem a kvalitou konstrukce.

Co nového měřič přináší? K nejvýznamnějším prvkům patří unikátní funkce automatické detekce ultrazvukových průtokoměrů ULTRAFLOW® 54.Díky této funkci je instalace kalorimetruvelmi snadná, rychlá a především naprosto bezpečná. Automatická detekce zajistí vždy přesné nastavení kalorimetru podle konkrétního průtokoměru, bez ohledu na jeho velikost nebo impulzní číslo. Kalorimetr tedy nevyžaduje žádnou před-konfiguraci! Znamená to mimo jiné i výrazné zjednodušení logistiky a skladového hospodářství, protože pro všechny velikosti průtokoměrů ULTRAFLOW® 54 (od Qp 0,6do Qn 1.000 m3/h) stačí mít na skladě tento jediný typ kalorimetru, žádné další nejsou potřeba.

Kalorimetr MULTICAL® 603 lze bez problémů použít i v instalacích, které pro připojení k průtokoměru vyžadují delší signálový kabel. Signálový kabel průtokoměru ULTRAFLOW® 54 je tak možné prodloužit na 30 nebo dokonce až 100 m. Samozřejmě, že MULTICAL® 603 lze používat i v případě, že používáte jiný průtokoměr než ULTRAFLOW® 54 – měřič je možné připojit i k průtokoměrům mechanickým nebo magneto-indukčním, stačí jej jen jednoduše nakonfigurovat.

Vysoký výpočetní výkon měřiče MULTICAL® 603 zvládne zpracovat průtoky až do 15.000 m3/hod. Navíc je možné s měřičem použít různé typy a délky teplotních snímačů, ať dvouvodičových nebo čtyřvodičových, pro instalaci do toku, do kulových ventilů nebo do jímek.

Uživatelům měřiče MULTICAL® 603jsou k dispozici i rozsáhlé možnosti komunikace. Využít lze až tři komunikační kanály současně, téměř v jakékoli kombinaci – pro plnou podporu dálkových odečtů, pro řízení technologie i pro okamžitý přístup k měřeným datům.Datovýregistr umožňuje zapisovat záznamyod ročních přes měsíční, denní a hodinové až po minutové. Volně programovatelný záznamník lze navíc nastavit podle specifických potřeb konkrétního uživatele. Takto velký objem dat pochopitelně nabízí skvělé možnosti v oblasti analýzy spotřeb a provozních stavů.

Nové konstrukční provedení měřiče spolu s rychlou časovou integrací(32, 8 a 2 s) nabízí řešení pro mnoho aplikací, přičemž platí, že nový inteligentní adaptivní mód integraci flexibilně přizpůsobuje podle měnícího se průtoku.Důkazem špičkového vyladění a uživatelské přívětivosti měřiče je i podsvícený a přehledný displej. Nabídka funkcí je bohatá, přesto ovládání měřiče pomocí trojice tlačítek z čelního panelu je velmi jednoduché a intuitivní.

Výrobce dbal i na energetickou úspornost měřiče. Díky tomu činí životnost baterie v běžných provozních podmínkách a konfiguracích až 16 let. Kalorimetr MULTICAL® 603 v sobě zkrátka spojuje technickou preciznost a uživatelský komfort a lze očekávat, že se stane jednou z nejdůležitějších novinek, které v tomto segmentu v letošním roce přicházejí na trh.

Věříme, že MULTICAL® 603 nadchne svými vlastnostmi jak profesionály z oboru, tak i samotné koncové zákazníky!

 

Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte naše přímé obchodní zastoupení pro Českou republiku, telefonicky nebo e-mailem na: KAMSTRUP A/S – org. složka, Na Pankráci 1062/58, 140 00 Praha 4, tel.: 296 804 954, www.kamstrup.cz, info@kamstrup.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *