Vyhledat:

STAVĚT SVÉPOMOCÍ?

Má ještě cenu v dnešní době stavět vlastními silami?

 

Autor jednoho z nejpopulárnějších mezinárodně uznávaných systémů „Postupné dostavby ČEKVES®“ , Jan Sehnoutek, říká, že ANO!

 

 

Současná doba nese spousty nabídek a technologií, kterými je možné postavit téměř cokoliv! Jediné a rozhodující, co však zůstává nejdůležitější, je vždy CENA! Pokud nepočítáme různé výprodeje nebo tzv.“bouračky“ , kde je možné zajistit levnější materiál,  budeme vycházet z běžně dostupné nabídky trhu, existuje vždy způsob snížení ceny stále PRÁCE, a to pokud možno VLASTNÍ!

Součástí výše uvedené unikátní  Postupné dostavby architektonicko technologického systému je proto i velmi pečlivě zvolený pracovní postup a výběr materiálů, s kterými dokáže pracovat i běžný smrtelník LAIK. Zárukou je pak snížení, a to až o min. 30%, předpokládaných nákladů,  pro člověka, který se nebojí manuální práce. Stojí za to se o to alespoň pokusit! Je proto rozdíl zaplatit za pěkný  a vzhledově vyvážený dům 2 milióny místo 3 miliónů korun za běžně nabízený tržní projekt a ještě k tomu se závazkem na půlku života hypotéčním úvěrem nebo, s nervy drásajícími vztahy, některými stavebními firmami.

Základ výše uvedeného systému je proto vhodná a JEDNODUCHÁ  ZDÍCÍ  TECHNOLOGIE a DŘEVO v různých formách (podlahy, stropy, venkovní sloupky, podbití  říms, vnitřní nebo vnější obklady, štíty, krov, okna, dveře, schody, příčky, „dozdění“ otevřeného přístřešku na další obytné pokoje, garáže, pergoly, atd). Samozřejmě takové části stavby, jako jsou profese, ponecháme raději na skutečných řemeslnících. Můžeme jim akorát například vyfrézovat drážky ve zdivu. Výše uvedený systém, který před lety obdržel vysoké ocenění mezinárodní porotou na prestižním Salónu nových technologií v Ženevě, dokázal, ještě navíc s propracovaným prostorovým a designovým řešením bez vzhledového stárnutí, že TO JDE!

Popisovaný výše uvedený originální systém umožňuje proto rozsah předpokládaných nákladů u svépomoci  již od 700 tis.Kč – RD ČEKVES® 2+1 MINI bungalov se zastavěnou obytnou plochou cca 60m2, přístřeškem cca 40m2, a s pozdější jednoduchou dostavbou za cca 170 tis.Kč až na 4+1! Úroveň výstavby „na klíč“ bez kuchyňské linky. Samozřejmě je možné si vybrat i větší variantu RD ČEKVES®(dále viz. nabídka).

Chcete si  to vyzkoušet? Hledáme vážné zájemce, kteří  tuto výjimečnou cestu potvrdí na vlastní výstavbě pod naším vedením. Stanou se tak příkladem nejen české pracovitosti našich předků, ale i důkazem, že zdravý rozum, založený na poctivé práci, stále vítězí nad různými obchodními praktikami a riziky. „Víte nejlépe, v čem bydlíte!“

Pro seriozní  informovanost takovéhoto zájemce  uvádíme další náklady, které je potřeba  k výše uvedené ceně za vlastní výstavbu vč.DPH připočítat:

1/ cena autorských práv 75 tis.Kč včetně autorského dozoru, poradenství „krok za krokem“,  soupisu nejnutnějšího pracovního nářadí od praktika, orientačního podrobného rozpočtu, základního projektu vrchní stavby s profesemi ke stavebnímu povolení (nutno doplnit o projekt spodní stavby – základů a přípojek – hradí se již místnímu projektantovi, cca 10-15 tis.Kč)

2/ cena autorských práv za přípravu nové solární technologie A1 ENERGY® na základě pat.č. 302600CZ ve vývoji 75 tis.Kč (některé komponenty, včetně originálního okenního výhřevného systému FAUST /psali jsme již u nás v předchozím článku/, je možné si již s oprávněnými subjekty s licencí od autora  nyní přednostně domluvit, uhradit a zajistit tak jejich dodávku pro zkušební provoz na  domě) – tuto nabídku není nutné pořizovat

3/ marketingový poplatek 75 tis.Kč (disponujeme autorskými právy v ČR, pan Smieja , dotazy posílejte přes komentáře uvedené pod článkem) obsahuje: výběr zájemce, odsouhlasení výstavby, zprostředkování výše uvedených autorských práv, zajištění dalších služeb s výstavbou, jako je vyhledání místního projektanta pro podklady ke stavebnímu povolení, případně zákonný stavební dozor. Marketingový poplatek se hradí ve dvou splátkách: 1. ½ při udělení práv, a 2. ½ po dokončení výstavby

4/ základová deska od 50 tis. (v rovině)

5/ přípojky cca 10 tis.Kč/běžný metr od hranice pozemku

6/ úřední poplatky  7-35 tis.Kč (ohláška žádosti, elektrosloupek ad.)

7/ projekt spodní stavby cca 10-15 tis. Kč – zkreslení základů a přípojek – hradí se již místnímu projektantovi, jak je již uvedeno výše

Doba výstavby: od 2 měsíců výše

V případě potřeby, nebo málo času na vlastní výstavbu, zajistíme odborný subjekt na dostavění nebo některé další dílčí práce odborného charakteru během výstavby.

Další dotazy: pan Smieja, posílejte přes komentáře uvedené pod článkem.

Jan Sehnoutek, letitý technolog a vývojář s mimořádnou praxí v oblasti dřevěných a stavebních konstrukcí se stovkami realizací v ČR!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *