Vyhledat:

SUPER TICHÁ TEPELNÁ ČERPADLA PANASONIC

Panasonic představil novou řadu tichých tepelných čerpadel Aquarea T-CAP SQ, určených pro instalaci v těsných obytných prostorech, kde je tichý provoz obzvlášť důležitý. Jedná se tedy o ideální řešení pro vytápění rodinných domů například v satelitních zástavbách, kde rozestupy mezi domy bývají minimální.

 

  • Panasonic Aquarea T-CAP SQ v kostce:
    • Super tichý provoz – hladina zvuku snížena až na 50 dB(A)
    • Dva zvukové módy – běžný a šepot
    • Energetická účinnost COP 5,03
    • Ideální pro rodinné domy v hustých zástavbách, kde jsou minimální rozestupy mezi domy

                     

  • Efektivní provoz při venkovní teplotě -20 °C

 

 

T-CAP SQ s výkonem 9 kW dosahuje v normálním režimu úroveň hlasitosti 61 dB (A) a úroveň 50 dB (A) v režimu šepot, což je míra hluku, která je v tabulkách hlučnosti přirovnávána ke zvukům mírného deště. Snížení hlučnosti na tuto úroveň bylo dosaženo pomocí materiálů absorbujících zvuk, jež se běžně používají v automobilovém průmyslu nebo počítačových systémech. K velmi nízkéhlasitosti přispívají i třílopatkové ventilátory Panasonic, takže venkovní jednotku lze bez obav instalovat v těsné blízkosti domácností.

T-CAP-SQ je k dispozici v 9, 12 a 16 kW (3 fázové) provedení a všechny modely poskytují vysokou účinnost COP až 5,03 * (A7 / W35). Jednotky pracují bez poklesu výkonu i při venkovních teplotách -20 stupňů, což poskytuje dostatečnou rezervu pro optimální návrh celého topného systému. Čerpadla Aquarea T-CAP SQ mohou efektivně nahradit istávající naftová, olejová nebo plynová topidla s teplotou vzduchu až do 60 stupňů Celsia.

Tepelná čerpadla vzduch-voda T-CAP SQ jsou součástí řady Aquarea Generace H a těží z nejnovějších technologií tepelných čerpadel Panasonic. Tyto jednotky jsou řízeny novým ovladačem Generace H, který nabízí programy časového spínače pro příjemné vytápění v zimě a chlazení v létě. Navíc díky zobrazení aktuální energetické účinnosti tepelného čerpadla (COP) může uživatel v reálném čase vidět, jak efektivně pracuje jeho systém.

Super tichá tepelná čerpadla mohou být připojena i do prostředí Panasonic Smart Cloud, takže uživatel může ovládat celý systém na dálku přes internet.

 

* výsledek EHPA měření v podmínkách EN 14511

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *