Vyhledat:

VIADRUS hodnotí novou vlnu kotlíkových dotací jako méně výhodnou

Moravskoslezský kraj zahájil druhou vlnu kotlíkových dotací a další kraje budou následovat. Mezi majitele rodinných domů v ČR se prostřednictvím krajů rozdělí téměř tři a půl miliardy korun, vyměněno má být dalších až 35 tisíc starých kotlů. Podmínky nové výzvy se ale oproti první vlně liší. Nově nebudou podpořeny kotle čistě na uhlí, jen automatické kombinované kotle na uhlí a biomasu. Novinkou je také zavedení maximální výši dotace na jednotlivé druhy kotlů.

Podle největšího českého výrobce topenářské techniky, společnosti VIADRUS, letošní výzva už nenabízí rovnocenný výběr z typů dle druhů paliv a není tak výhodná jak pro domácnosti, tak pro výrobce kotlů.”Přestože nové kvalitní kotle s ručním přikládáním na spalování uhlí mají stejné emisní parametry jako kotle na biomasu, dotace se na ně už nevztahují. Jak jsme již dříve upozorňovali, opakované změny dotačních podmínek nesvědčí výrobcům a způsobují jim problémy, protože investují nemalé prostředky a úsilí do inovací a dlouhodobého vývoje. Taktéž nesvědčí koncovým zákazníkům, jelikož se mění podmínky dost výrazně,” uvedl Roman Halaška, generální ředitel společnosti VIADRUS.

Nabídka kotlů VIADRUS je široká

Na novou výzvu je však bohumínský výrobce dobře připraven a nabídku kotlů má širokou. ?Pro kotlíkové dotace máme zaregistrovaných 13 kotlů v 46 variantách (v seznamu SVT pod SFŽP), od automatických kombinovaných kotlů na biomasu i uhlí až po plynové kondenzační kotle. Obecně nabídka českých i zahraničních kotlů na trhu je velmi široká, ale ne všechny výrobky jsou dostatečně kvalitní, proto doporučujeme lidem, aby výběr kotle dobře zvážili,? řekl Boris Šlapota, obchodní ředitel společnosti VIADRUS.
Načasování příjmu a posuzování žádostí letos vychází na podzimní období, což může zájemcům o dotace zkomplikovat zahájení topné sezóny. “Také nám výrobcům aktuálně brzdí prodeje, protože lidé nákup nového kotle logicky odkládají a vyčkávají na dotace. Doporučujeme tento čas využít k přípravě žádostí a pečlivému výběru vhodného kotle. Naše firma poskytuje bezplatné poradenství na infolince nebo v podnikovém showroomu a v srpnu pořádáme v Bohumíně Den s kotlíkovými dotacemi,” doplnil Roman Halaška. Podrobnosti najdou zájemci na www.viadrus.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *